Információs társadalomról a BTK-n

Generációk az információs társadalomban címmel tartanak konferenciát a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán (SZTE BTK). A június 21. és 22. közötti rendezvény középpontjában az infokommunikációs kultúra áll, amelynek a különböző korosztályokra tett hatását pszichológiai és szociológiai szempontok szerint is vizsgálják.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán (SZTE BTK) Generációk az információs társadalomban címmel tartanak konferenciát június 21-én és 22-én.

A rendezvényen – az általános- és középiskolások mellett – szót ejtenek az egyetemisták, illetve a szegedi felnőtt lakosság infokommunikációs kultúrájáról. A kérdéskört szociológiai és pszichológiai szekcióüléseken szintén megvitatják. Míg az előbbit olyan kulcsszavak mentén vizsgálják, mint például: „kiszorulók”, „kimaradók”, „társadalmi státusz”, „értékrend” vagy „net-generáció”, addig a mentális kérdésekkel a „segítő közösség”, „online viselkedés”, illetve „internet használati szokások” fogalmai mentén kutatják.

A kétnapos rendezvénynek a BTK Egyetem utcai épülete ad otthont, ahol a szekcióüléseket csütörtökön improvizációs színházi előadás is kíséri.

SZTEpress

A Generációk az információs társadalomban konferencia részletes programja itt megtekinthető.

A konferenciára szóló meghívó itt letölthető.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.