Városi kitüntetések az SZTE dolgozóinak

Szeged Napja alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több dolgozója is rangos városi elismerésben részesült.

Pro Urbe Díjat kapott Lonovics János professzor, az SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára.
Szeged Nemzetközi Kapcsolataiért Emlékéremben részesült Pál József professzor, az SZTE BTK Romanisztika Intézet Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, az egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese, valamint Varga Endre professzor, az SZTE ÁOK Traumatológiai Klinika egyetemi tanára.
Szegedért Emlékérmet vehetett át Szűcs Péter csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos, az SZTE ÁOK Gyermekgyógyászati Klinika orvosa.
A díjakat május 21-én díszközgyűlés keretében nyújtották át.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.