Salzburgi professzor ad elő Peter Handkéről az SZTE-n

Hans Höller 2014. november 4-én tartja meg előadását az SZTE Bölcsészettudományi Karán.

A salzburgi Hans Höller professzor tart előadást Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Osztrák Irodalom és Kultúra Tanszéke, az SZTE Klebelsberg Könyvtár Osztrák Könyvtára és a budapesti Osztrák Kulturális Fórum Budapest közös szervezésében Peter Handke osztrák író és fordító munkásságáról. Az „Eine ungewöhnliche Klassik nach 1945. Das Werk Peter Handkes“ című rendezvényre 2014. november 4-én (kedden) 14 órakor kerül sor az SZTE BTK konferenciatermében.

Höller professzor nemrégiben jelentette meg ugyanezzel a címmel (Eine ungewöhnliche Klassik nach 1945. Das Werk Peter Handkes) a Suhrkamp kiadónál Peter Handke művéről szóló kötetét. Szegedi előadásában kiválasztott szövegrészletek alapján mutatja be Handke művészetét.

SZTEinfo

qs_world_university_rankings_europe_2025_szte

A Szegedi Tudományegyetem tizennégy helyet javított a QS legkiválóbb európai egyetemeket vizsgáló rangsorán. A 2024. július 10-én publikált listán Európában a 228. lett az SZTE, a kelet-európai régiós listán a 11. helyen végzett. A hazai mezőnyben a három legjobb magyarországi intézmény között szerepel a szegedi egyetem.