Pukánszky professzor gordonkázik

Az SZTE Őszi Kluturális Fesztiváljának egyik kiemelkedő programja Pukánszky Béla professzor és Dombiné Kemény Erzsébet közös koncertje 2014. október 28-án 18 órától.

„Pukánszky Béla (gordonka) és Dombiné Kemény Erzsébet (zongora) hangversenye”. Így harangozza be az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál programfüzete azt a különleges koncertet, amelyet 2014. október 28-án (kedden) 18 órától rendeznek az SZTE Rektori Hivatal dísztermében (Szeged, Dugonics tér 13.).

Egyetemi oktató dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet és dr. Pukánszky Béla professzor is a Szegedi Tudományegyetemen. Első diplomájukat mindketten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola szegedi tagozatán szerezték. Évtizedek óta alkotnak szonáta-párost. Főleg barokk és romantikus műveket tűznek műsorukra.

A 2014. október 28-i koncert műsorán Georg Friedrich Händel: g-moll szonáta HWV 287 (J. W. Slatter átirata); Grave, 2. Allegro, 3. Largo, 4. Allegro; Johann Sebastian Bach: Arioso BWV 1056/II; Antonio Vivaldi: e-moll szonáta (Luigi Dallapiccola átirata); Kodály Zoltán: Adagio (1906); Max Bruch: Kol Nidrei Op. 47 zeneműve szerepel.

Minden zenebarátot szeretettel várnak a különleges zenei estre.

SZTEinfo

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán 2022. december 12-én nyílt napot tartunk. Korábbi cikkünkben a részletes programról, a nap során folytatott játékunkról és az igazoláskérésről olvashatsz, itt pedig a nyílt napon tartott miniórákkal és a regisztrációs felülettel érkezünk! Az órákra regisztrálni december 8-ig lehet!