egyetem_bora_kiemelt

2014-ben is kiválasztották a tudósok borait

Kilencedik alkalommal szerveztek versenyt a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borainak kiválasztására. Az értékelésre felkért szakértők 2014. április 14-én és 15-én az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Székházában döntöttek.

profbo4A verseny bírálói a nevezett 44 borkülönlegességet 4 kategóriában (prémiumkategóriás fehér- és vörösbor, rendezvény fehér- és vörösbor) értékelték. A Tóth Gábor professzor vezette borminősítő testület munkájában részt vett – többek között – Szabó Gábor rektor, Pál József nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes és Dékány Imre, a SZAB elnöke. A borkülönlegességek közül prémiumkategóriás fehér, illetve prémiumkategóriás vörösbort választottak az SZTE Általános Orvostudományi Kara, az SZTE Bölcsészettudományi Kara, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara számára is.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borai választás 2014. évi eredménye:

Az egyetem és a SZAB prémium fehérbora: Balla Géza 2012. évjáratú Furmint

Az egyetem és a SZAB prémium vörösbora: Tringa Pince 2011. évjáratú Cabernet Franc

Az egyetem és a SZAB rendezvény fehérbora: Font Sándor 2009. évjáratú Ezerjó Sel

Az egyetem és a SZAB rendezvény vörösbora: Schieber Pincészet 2011. évjáratú Cuvée

Az egyetem és a SZAB ajánlott rendezvényborai: Schieber Pincészet 2013. évjáratú Chardonnay és Maurer Oszkár Birtok 2012. évjáratú Kékfrankos

Egyetem_bora_2014_galeria
2014-ben is kiválasztották a tudósok borait - GALÉRIA

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar bora:

prémiumkategóriás fehérbor: Laposa Bence 2012. évjáratú Olaszrizling

prémiumkategóriás vörösbor: Bukolyi Marcell 2011. évjáratú Cabernet Franc

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar bora:

prémiumkategóriás fehérbor: Áts Károly 2012. évjáratú Szt.Tamás Furmint

prémiumkategóriás vörösbor: Vinatus Pince 2012. évjáratú Cuvée

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar bora:

prémiumkategóriás fehérbor: Maurer Oszkár 2012. évjáratú Corvina Cuveé

prémiumkategóriás vörösbor: Tringa Pince 2011. évjáratú Cabernet Franc

Fotó: Herner Donát

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.