Boritokep_34

Elhunyt Dr. Újfalusi Németh Jenő, a Francia Tanszék nyugalmazott egyetemi docense

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Francia Tanszéke mély fájdalommal és megrendüléssel tudatja, hogy Dr. ÚJFALUSI NÉMETH Jenő irodalomtudós, az SZTE BTK Francia Tanszék nyugalmazott egyetemi docense, a nagy tudású, reneszánsz műveltségű tanáregyéniség, a XVI. és XVII. századi francia irodalom elismert kutatója, a szegedi fordító- és tolmácsképzés újraindítója, oktatási, oktatásszervezési és pedagógusi munkájáért többszörösen is díjazott tanárunk, a szegedi frankofónia nagy alakja, a szegedi Alliance Française alapítója, a Francia Akadémia Pálmarend birtokosa, szeretett kollégánk és barátunk 2024. június 25-én 83 éves korában elhunyt.

Dr. Újfalusi Németh Jenő búcsúztatása 2024. július 11. csütörtökön, délelőtt 11 órakor lesz a szegedi Alsóvárosi Temetőben.

Felejthetetlen egyéniségére örökké emlékezünk.

Nyugodjék békében!

boritokep__34_1

Az alábbiakban Dr. Újfalusi Németh Jenő nekrológját közöljük, amelyet Dr. Szász Géza, az SZTE BTK Francia Tanszékének mundkatársa fogalmazott.