borito

Újra itt a Magyar Irodalmi Tanszék programsorozata

A Magyar Irodalmi Tanszék közleménye:

A Magyar Irodalmi Tanszék Szilágyi Zsófia és Szabó Gábor szervezésében 2015 tavaszán indította el Műhelytitkok címen havi rendszerességű programsorozatát. Írók, költők, kritikusok, irodalomtörténészek, könyvkiadók képviselői voltak e csütörtök esti beszélgetések vendégei, akiket szellemi műhelyük „titkairól” kérdeztünk. Az első meghívott Margócsy István volt, majd itt üdvözölhettük sokak mellett Radnóti Sándort, Spiró Györgyöt, Károlyi Csabát vagy Mészáros Sándort és György Pétert is.

Örömmel jelentjük, hogy a sok éven át tartó sorozat némi pandémiás pihenő után idén szeptemberben folytatódik. A Műhelytitkok első vendége szeptember 29-én 17 órakor Garaczi László lesz, akit Szabó Gábor fog kérdezni.

Program:

2022. 09. 29., csütörtök 17 óra

Flash reading: minden minden

Garaczi László íróval Szabó Gábor, a Magyar Irodalomi Tanszék docense beszélget

Helyszín: SZTE BTK Sík Sándor Irodalmi Olvasóterem (Egyetem u. 2. II. emelet)

2022. 10. 20., csütörtök 18 óra

A hang kísértetei

Konkoly Dániellel, az ELTE Irodalomtudományi Doktori Iskola Általános irodalom- és kultúratudomány programjának hallgatójával Pikó András, A Magyar Irodalmi Tanszék doktorandusza beszélget

2022. 11. 03., csütörtök 18 óra

Az irodalomtanítás módszertana

Fenyő D. Györggyel, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola tanárával Gortva Tamás, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanára és a Magyar Irodalmi Tanszék tanársegédje beszélget

2022. 12. 01., csütörtök 18 óra

Posztmodernre!

Sári B. Lászlóval, a PTE Angol Nyelvű Irodalmak és Kultúrák Tanszék oktatójával Klajkó Dániel, a Magyar Irodalmi Tanszék doktorandusza beszélget

Helyszín: SZTE BTK Dézsi Lajos Irodalmi Szeminárium (Egyetem u. 2. II. emelet)

A belépés minden rendezvényre díjtalan!

boritokep__12_

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Pszichológiai Intézete ügyvivő szakértő/intézeti ügyintéző munkatársat keres, határozatlan idejű munkaviszonyra.

Jelentkezési határidő: 2024. április 10. (szerda)