Együttműködési megállapodás a BP és az SZTE BTK között

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara együttműködési megállapodást kötött a BP Business Service Centre Kft-vel. Az együttműködés keretében lehetőség nyílik a Kar hallgatói számára, hogy részt vegyenek a British Petrol gyakornoki programjában, képzéseiben és egyéb foglalkozásain, míg a BTK tájékoztatja a hallgatóit a BP által nyújtott karrier lehetőségekről, illetve helyszínt biztosít az ilyen jellegű tájékoztatók számára. A megállapodás kiváló lehetőséget jelent a Karon tanuló hallgatóknak, hiszen még a képzési idő alatt tapasztalatot és gyakorlatot szerezhetnek egy nemzetközi multinacionális nagyvállalatnál, és így megalapozhatják jövőbeli sikeres pályafutásukat.

Boritokep

William Shakespeare szonettjeinek új magyar fordítását is bemutatták a 95. Ünnepi Könyvhéten. Június 14-én az SZTE Klebelsberg Könyvtárban Prof. Dr. Szőnyi György Endre, az SZTE BTK Angol Tanszék oktatója beszélgetett a kötet fordítójával, Fazekas Sándorral.