Szigorlatok, védések, döntések

Módosítás!

Szigorlat:

Tóth Alisa (neveléstudomány) PhD-szigorlatára 2018. február 7-én 11 órai kezdettel került sor dr. Csapó Benő egyetemi tanár tanári szobájában. A szigorlat eredménye: 91,65%.

Szatmári Sándor (nyelvtudomány) PhD-szigorlatára 2018. március 12-én 12,30 órai kezdettel kerül sor a BTK Altajisztika Tanszékén.

Krajcsír Lukács (történelemtudomány) PhD-szigorlatára 2018. március 13-án 12 órai kezdettel kerül sor a BTK Történeti Intézetében.

Olteanu Líviusz (neveléstudomány) PhD-szigorlatára 2018. március 14-én 12 órai kezdettel kerül sor a BTK Neveléstudományi Intézetében.

Bara Péter (Történelemtudomány) Phd-szigorlatára 2018. március 19-én 15 órai kezdettel kerül sor a BTK Történeti Intézetében.

Aradi Csenge (Irodalomtudomány) PhD-szigorlatára 2018. március 20-án 10 órai kezdettel kerül sor a BTK Magyar Nyelvi és Irodalmi Intézetében.

Védések:

Mikola Gyöngyike (irodalomtudomány) PhD-védésére 2018. február 23-án 14 órai kezdettel került sor a BTK Kari Tanácstermében. A védés eredménye: 100%.
Mitnyán Lajos (irodalomtudomány) PhD-védésére 2018. március 19-én 11 órai kezdettel kerül sor a BTK Kari Konferencia Termében.

A BTK Doktori Tanácsa 20178. március 1-én megtartott ülésén a következő döntéseket hozta:

1. Új eljárás indítása
Történelemtudomány: Széll Gábor, Irodalomtudomány: Nagy Fruzsina, Gyertyámos Éva, Nyelvtudomány: Gyáfrás Edit, Neveléstudomány: Balázsi Ildikó PhD-fokozatszerzési eljárásának indítását a TDT 7 igen szavazattal egyhangulag támogatta.

2. Védések megtárgyalása:
Irodalomtudomány: Mikola Gyöngyike PhD-eljárásnak lezárását és Egyetemi Doktori Tanács elé terjesztését 7 igen szavazattal egyhangúlag támogatta.

3. Doctor Honoris Causa kitüntető címre történő javaslatok rangsorolása:
A Kari Doktori Tanács az alábbi sorrendet állította fel a doctor honoris causa cím odaítélésére vonatkozóan:
1. helyen javasolja a Prof. dr. Gisela Zifonun professzor asszonyt,
2. helyen javasolja Prof. dr. Terezinha Nunes professzor asszonyt.

4. Fokozatszerzési eljárás elzárása:
Filozófiatudomány: Bene Zoltán, Donauer Emese fokozatszerzési eljárásának lezárását a TDT 7 igen szavazattal egyhangúlag támogatta.

5. Védési bizottság kijelölése:
Neveléstudomány: Bús Enikő, Irodalomtudomány: Palotás György részére kijelölte a védési bizottság összetételét.

6. Vezetőváltás a Nyelvtudományi Doktori Iskola élén: a TDT 7 igen egyhangú szavazattal támogatta, hogy dr. Németh T. Enikő egyetemi tanár legyen a Nyelvtudományi Doktori Iskola vezetője.

7. Egyéb.
Az új rendszerű komplex vizsga előkészítésének feladataival kapcsolatosan a TDT tagjai megegyeztek abban, hogy a következő ülésre kész anyagot hoznak a doktori iskolák vezetői, amelyek március hónapban az egyes doktori iskolák honlapjaira is felkerülnek.
Tantárgypedagógia alprogram indítását a Neveléstudományi Doktori Iskola keretein belül a TDT 7 igen szavazattal egyhangúlag támogatta.

boritokep__12_

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Pszichológiai Intézete ügyvivő szakértő/intézeti ügyintéző munkatársat keres, határozatlan idejű munkaviszonyra.

Jelentkezési határidő: 2024. április 10. (szerda)