Képernyőn a szemeszter utolsó, júniusi SzemeSZTEr adása

A tanév utolsó adásával jelentkezik a SzemeSZTEr. Van benne épületállapot körkép, jótékonysági akciót szervező kommunikáció szakos hallgató, zsonglőr gála, de a barátnők világnapján a barátság értékéről is értekezünk. Ott voltunk a DUÉ-n, ahol díjaztak minket, és arra is kíváncsiak voltunk, hogy egy átlag egyetemista hogyan tölti a nyarat.

A műsort ajánlja a két műsorvezető, Hatvani Brigitta és Gerstenbrein Adreinn, valamint a szerkesztő, Bartus Bella kommunikáció szakos hallgatók.

A SzemeSZTEr most nyári szünetre megy, de a televíziókban július, augusztusban ismétlő válogatásokat láthatnak a legjobb anyagainkból. Szeptemberben pedig ismét új adással várjuk nézőinket!

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.