Megtekinthető a SzemeSZTEr 2016-os első adása

Az SZTE BTK televíziós hírmagazinjának első, új évi adása online is elérhető.

A SzemeSZTEr januári adásban összeállítást láthatnak a Bölcsészettudományi Kar decemberi nyílt napjáról, tehetséges hallgató rovatunkban Teszáry Péter kommunikáció MA-szakos hallgatót ismerhetik meg, de voltunk Esti Kornél koncerten is és megmutatjuk, kiknek a világnapját ünnepeljük január 18-án. A fél órás magazinhoz jó szórakozást kíván a két műsorvezető, Hamza Vanessza és Petrovics Éva Kató, valamint a szerkesztő, Hatvani Brigitta kommunikáció szakos hallgatók.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.