Kiváló TDK Szervezői Díj

Katona Tünde egyetemi docens (Germanisztika Intézet), kari TDK titkár és Harsányi Gergő Szabolcs egyetemi tanársegéd (Pszichológia Intézet), a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának elnöke Kiváló TDK Szervezői Díj kitüntetésben részesültek.

A díjakat Dr. Maruzsa Zoltán felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár adta át a Fókuszban a tudományos műhelymunka. Harmadik országos TDK-fórum elnevezésű rendezvényen 2014. október 17-én. A díjat idén összesen kilenc, a hazai felsőoktatásban dolgozó kolléga kaphatta meg.

qs_world_university_rankings_europe_2025_szte

A Szegedi Tudományegyetem tizennégy helyet javított a QS legkiválóbb európai egyetemeket vizsgáló rangsorán. A 2024. július 10-én publikált listán Európában a 228. lett az SZTE, a kelet-európai régiós listán a 11. helyen végzett. A hazai mezőnyben a három legjobb magyarországi intézmény között szerepel a szegedi egyetem.