Színház: La Comédie du Paradoxe

2013. március 27. 20.00,

Pince színház, Szeged, Dugonics tér 2.

DIDEROT születésének háromszázadik évfordulója alkalmából, a la Virgule társulat bemutatja a La Comedie Du Paradoxe című darabot, Jean-Marc Chotteau átiratában és rendezésében.

Diderot Paradoxona…..„A szélsőséges érzékenység teszi középszerűvé a színészeket; a középszerű érzékenység generálja a rossz színészeket; és ami a nagyszerű színészeket felkészíti, az érzékenység teljes hiánya…. ” !

Ez a szórakoztató színházi darab minden korosztály számára érdekes: akár fiatalokról, felnőttekről, iskolásokat és egyetemistákról legyen is szó…. Az előadást beszélgetés követi a színészekkel a darabról.

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.