Új hiánypótló egészségpszichológiai szakképzés indul a Szegedi Tudományegyetemen, az ÁOK és a BTK szervezésében

Kínálatbővítés a szegedi pszichológus képzésben

A szakképzés célja olyan szakpszichológusok képzése, akik a betegellátás területén jelentkező pszichológiai problémák megoldásában segítenek a hatékonyabb gyógyító munka megvalósításában, az alap- és szakellátásban egyaránt. Támogatást és speciális kezelési programokat kínálnak az akut, krónikus és terminális betegségekben szenvedő páciensek számára, segítik a szakemberek és betegek kommunikációját, a kezelésekkel kapcsolatos hatékonyabb döntéshozatalt és együttműködést. Segítenek a gyógyító szakemberek munkahelyi stressz-kezelésében és a kiégettség megelőzésében. Szakmai ismereteiket alkalmazhatják az elsődleges betegségmegelőzés területén és egészségfejlesztés céljából is.

További információk: http://www.arts.u-szeged.hu/oktatas-btk/kepzesek/alkalmazott

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.