jun11hir

A BTK tanszékei az MTA kutatói partnerei lettek

Kutatási és oktatási keretmegállapodás született a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Központja között.

A megállapodás előzménye a bölcsészkar Magyar és Egyetemes Középkori Történeti, Altajisztika és Régészeti Tanszékeivel létesített korábbi tudományos együttműködés, melynek keretében könyvkiadás és medievisztikai kutatócsoport jött létre. A szakmai-tudományos együttműködés a jövőben ki fog terjedni közös könyvsorozat kiadására, tervásatások szervezésére, konferenciák megrendezésére.

holokauszt

Az SZTE Állam- és Jogtudományi Karának Politológiai Tanszéke és a Magyar Történelmi Társulat Szegedi és Dél-alföldi Csoportja tudományos konferenciát szervez A magyar holokauszt 80 év távlatából. Jogfosztás – deportálás – emlékezés címmel 2024. június 6-7-én a Jogi Kar Aulájában (Szeged, Tisza Lajos krt. 54.).