dd2012s

Díszdiplomásokat avattak a Bölcsészettudományi Karon

A Kar 2012. szeptember 22-én, az Auditorium Maximumban rendezte szokásos díszdiploma-átadó ünnepségét, amelyen a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók is részt vettek.

A rendezvényről készült fényképek megtekinthetőek a képgalériában, a Városi Televízió felvétele pedig ezen a linken.

Alább az SZTE BTK tévéstúdiójának felvétele látható:

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.