Gyenge Zoltán könyvbemutatója a Grand Caféban

Pszeudo Kierkegaard: A megfordult világ - könyvbemutató (2012. október 4., Grand Café)

"Jelen mű egy talált kézirat. Vagy nem.
Kierkegaard a szerzője. Vagy nem.
Döntse el ki-ki maga.

Ne tűnjék szerénytelenségnek, ám mivel a személyes érintettségem a megtalálás körülményeit illetően nem csekély, és bár jól tudom, hogy véleményem sem fontos,azért mégis elmondom, hogy a magam részéről tulajdonképpen lényegtelennek tartom, ki a szerző.

Mert a szerző maga a mű.

A név - legyünk hűek Kierkegaard szelleméhez - csupán véletlenszerűség.

(-) Mindegy hát, ki a szerző.

Fogadják ezért kritikusan, egyben elnézően ezeket a sorokat.

Én szeretnék - a könyvek terén is - megmaradni a becsület útján."

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.