A magyar „férfiuralom” terepei és határai

A „férfiuralom” felforgatásának, átalakításának, megszüntetésének lehetőségeit és korlátait kívánja megvitatni a feminista kutatás és mozgalmak eredményeire és tanulságaira támaszkodva a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szeptember 21-én kezdődő konferencia.

A szimbolikus és fizikai erőszaknak, a magyar „férfiuralomnak” és térnyerésnek sajátos formáit és intézményeit mutatja be a szeptember 21-én kezdődő, 22-én záruló konferencia. Az SZTE BTK Egyetem utcai épületének kari tanácstermében pénteken 14 óra után „a szituációba ágyazott tudás jegyében” olyan hiánypótló előadások hangzanak el, amelyek „nemcsak kijelölik, de ki is kezdik ennek a férfiuralomnak a terjedelmét és (stigmatizáló) korlátait a különböző társadalmi intézményekben és kulturális reprezentációkban” – olvasható a rendezvény ajánlójában.

A 8. gender konferenciát az SZTE Társadalmi Nemek Tudománya Kutatócsoportja, az Angol-Amerikai Intézet szervezi.

További információ a csatolt Meghívón, a teljes program pedig a http://primus.arts.u-szeged.hu/ieas/gender/conf/nyim8.html honlapon található.

SZTEinfo

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!