Pótfelvételis ponthatár: augusztus 29-én

A pótfelvételi eljárás időszakában a Szegedi Tudományegyetemre 787 fiatal jelentkezett. Augusztus 29-én várható, hogy kihirdetik a pótfelvételis ponthatárokat, és kiderül, a jelentkezők közül kiből lehet gólya. Emlékeztetőül annyit, hogy az első körös általános eljárásban a felsőoktatási intézményekbe több mint 110 ezren adták be jelentkezésüket, a felvételizők 72 százaléka kezdheti el tanulmányait. Az SZTE-t első helyen jelölte meg az ide jelentkezők 53 százaléka, vagyis 8421 fiatal. Az első helyes jelentkezők 78 százaléka – összesen 6643 diák – gólya lett a szegedi egyetemen. Hozzájuk csatlakozhatnak a pótfelvételizők közül azok, akik megfelelnek a várhatóan augusztus 29-én kihirdetendő feltételeknek. Tavaly a pótfelvételin jelentkezők 86, míg 2008-ban 93 százaléka tanulhatott tovább a Szegedi Tudományegyetemen.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.