Városi kitüntetések az SZTE dolgozóinak

Szeged Napja alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több dolgozója is rangos városi elismerésben részesült.

Pro Urbe Díjat kapott Lonovics János professzor, az SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára.
Szeged Nemzetközi Kapcsolataiért Emlékéremben részesült Pál József professzor, az SZTE BTK Romanisztika Intézet Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, az egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese, valamint Varga Endre professzor, az SZTE ÁOK Traumatológiai Klinika egyetemi tanára.
Szegedért Emlékérmet vehetett át Szűcs Péter csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos, az SZTE ÁOK Gyermekgyógyászati Klinika orvosa.
A díjakat május 21-én díszközgyűlés keretében nyújtották át.

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.