szte-meghivo

Megtekinthetők az egyetemtörténeti rendezvénysorozat előadásai

1581. május 12-én Báthory István erdélyi fejedelem egyetemalapító oklevelet adott ki, ennek nyomán megszületett a kolozsvári universitas, melyet a szenátus 2007. évi döntése értelmében az SZTE szellemi-kulturális elődjének tekintünk. A 430. születésnapot kétnapos, színes programsorozattal köszöntötték Szegeden.

Az egyetemtörténeti ünnepségsorozat keretében rendezett programok az alábbi linkekre kattintva tekinthetők meg.

430 éves a Szegedi Tudományegyetem - Egyetemtörténeti előadássorozat - megnyitó

430 éves a Szegedi Tudományegyetem - Egyetemtörténeti előadássorozat - előadások

430 éves a Szegedi Tudományegyetem - Ünnepi előadássorozat - összefoglaló

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.