szte-meghivo

Megtekinthetők az egyetemtörténeti rendezvénysorozat előadásai

1581. május 12-én Báthory István erdélyi fejedelem egyetemalapító oklevelet adott ki, ennek nyomán megszületett a kolozsvári universitas, melyet a szenátus 2007. évi döntése értelmében az SZTE szellemi-kulturális elődjének tekintünk. A 430. születésnapot kétnapos, színes programsorozattal köszöntötték Szegeden.

Az egyetemtörténeti ünnepségsorozat keretében rendezett programok az alábbi linkekre kattintva tekinthetők meg.

430 éves a Szegedi Tudományegyetem - Egyetemtörténeti előadássorozat - megnyitó

430 éves a Szegedi Tudományegyetem - Egyetemtörténeti előadássorozat - előadások

430 éves a Szegedi Tudományegyetem - Ünnepi előadássorozat - összefoglaló

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.