tanevnyito

Tanévnyitók a Szegedi Tudományegyetemen

A Szegedi Tudományegyetem 2011/2012. tanévét megnyitó ünnepi Szenátus ülésére 2011. szeptember 3-án 10 órakor kerül sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melyen részt vesz Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára.

A Szegedi Tudományegyetem több kara is tart tanévnyitó ünnepséget. A Szegedi Tudományegyetem kari tanévnyitó ünnepségeinek időpontjai a következők:

Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar tanévnyitó ünnepsége 2011. augusztus 29. (hétfő) 10.30 órakor illetve 2011. augusztus 30. (kedd) 12.00 és 14.00 órakor kerül megrendezésre a Kar Bal fasori épületében (Bal fasor 39-45.).

2011. augusztus 29-én az ápolás és betegellátás alapszak ápoló szakirány, a szociális munka alapszak és a diagnosztikai technológus – képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens első éves levező tagozatos hallgatói, 2011. augusztus 30-án az ápolás és betegellátás alapszak, az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak, a szociális munka alapszak  valamint a diagnosztikai technológus – képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens első éves nappali tagozatos hallgatói számára tartanak beiratkozást és tanévnyitó ünnepséget.

A Természettudományi és Informatikai Kar tanévnyitó eskütételére 2011. szeptember 4-én (vasárnap) 9, 10 és 11 órai kezdettel kerül sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében.

A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar tanévnyitó ünnepségére 2011. szeptember 4-én 13 órai kezdettel kerül sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Termében.

Általános Orvostudományi Kar és a Fogorvostudományi Kar I. éves hallgatóinak köszöntésére és ünnepélyes fogadalomtételére 2011. szeptember 4-én 16.00 órai kezdettel a József Attila Tanulmányi és Információs Központban kerül sor.

A Zeneművészeti Kar 2011. szeptember 5-én, hétfőn, 12 órakor tartja tanévnyitó ünnepségét a Fricsay Ferenc Hangversenyteremben (Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81).

A Gyógyszerésztudományi Kar elsőéves hallgatóinak eskütételére 2011. szeptember 5-én 17 órai kezdettel kerül sor, a kar II. számú tantermében (Szeged, Zrínyi utca 9.).

A Mérnöki Kar tanévnyitó ünnepsége 2011. Szeptember 6-án 14 órai kezdéssel kerül megrendezésre a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (Szeged, Párizsi krt. 6-8) dísztermében.

Az Állam- és Jogtudományi Kar hagyományos tanévnyitó fesztiválja 2011. szeptember 7-én, 16-22 között kerül megrendezésre a Kar épülete előtti téren.

A Mezőgazdasági Kar tanévnyitó ünnepsége 2011. szeptember 12-én, 15.00 órai kezdettel kerül megrendezésre Hódmezővásárhelyen, a Mozaik Kamaraterem (Hódmezővásárhely, Lánc u. 5.).

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.