kiemelt_QS_rangsor

Hét tudományágban is a világ elit egyetemi között az SZTE

42 közül 7 tudományágban került a világ elit egyetemi közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2016. március 22-én nyilvánosságra hozták a brit QS legfrissebb tematikus felsőoktatási rangsorait. Az öt tudományterületi – bölcsészettudományi, műszaki, orvos- és egészségtudományi, társadalomtudományi, természettudományi – lista összeállításához több mint 4200 intézményt értékeltek, melyből a legjobb 945-öt rangsorolták. A QS az öt képzési terület 42 oktatási programját vizsgálta. A rangsorok elkészítéséhez az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, valamint a tudományos munkák idézettségét vették figyelembe. A Szegedi Tudományegyetem képzései három tudományterületi listán is helyet kaptak.

Az SZTE Bölcsészettudományi Karán folyó nyelvészeti képzés a 151-200. helyen végzett, a modern nyelvi képzések listáján a 201-250., az angol nyelv és irodalom területén a 251-300. az SZTE.

A szegedi egyetem az élettudományokhoz kapcsolódó képzések listáján is jeleskedik: a szegedi gyógyszerészképzés a 151-200., az orvosképzés a 251-300. helyen szerepel.

Megtartotta korábbi pozícióját a biológiaképzések és a kémia szakok rangsorán a Szegedi Tudományegyetem: 2016-ban mindkét tudományág a 301-350. helyen végzett.

SZTEinfo

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.