Támogatás a diákköröknek

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának diákkörei 1.5 millió forint támogatást nyertek az NTP-TDK-13 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében.

„A pályázatban tervezett tevékenységek (kiadványok, hallgatói kutatás, tudományos ülések, tanácskozások, konferenciák) megvalósításával a XXII. OTDK-ra készülő tehetséges hallgatók munkáját igyekszünk segíteni” – mondta Vajda Zoltán, az SZTE BTK dékánhelyettese.

SZTEinfo

borito

MTA doktora címet szerzett a BTK három oktatója: prof. dr. Hansági Ágnes, prof. dr. Bibok Károly és prof. dr. Hárs Endre. A hosszú és szigorú pályázási folyamat eredményeként idén 80 kutató vehette át a tanúsító oklevelet. Az új MTA doktorokat június 28-án köszöntötték az MTA Székház Dísztermében.