Kommunikáció szakos vizsgafilmek a szegedi televíziókban

Az SZTE Bölcsészettudományi Kar kommunikáció alapszakos hallgatóinak vizsgafilmjeit vetítik a szegedi televíziók.

A hagyományokhoz híven az idei nyáron is meg lehet találni az SZTE BTK kommunikáció BA-szakos hallgatóinak vizsgafilmjeit a VTV Szeged és a Telin Televízió kínálatában. A hallgatók a három éves képzést zárhatják elektronikus média szakirányon egy dokumentum- vagy ismeretterjesztő film elkészítésével.

A témák változatossága a film készítőinek, vagyis a szegedi kommunikáció szakos hallgatóknak szerteágazó érdeklődését tükrözik.

Az idén hét vizsgafilmet lehet látni a szegedi televíziókban:

Béres Barbara: „Azért születtünk a világra ....” – a vajdasági fiatalok elvándorlásának okait kutatja a dokumentumfilm;

Ozsvár Andrea: A szeretet teremtő ereje – a Jézus barátai gyalogtúra céljait, hangulatát bemutató film;

Harkai György: Hogyan készült? Kipling mesék – egy bábelőadás születésen keresztül szól ez a film a bábszínházak világáról;

Kocsis Anna: Négyszögletű, mégis kerek – egy rendező vallomása közben azt is megtudhatjuk, hogyan készülnek a 3D-és rajzfilmek;

Sipos László: A képzőművészet alkonya – portréfilm Szabó András képzőművészről;

Paku Viktória: Az országjáró basszbariton – portréfilm Cseh Antal operaénekesről;

Bánkúti Ábel: A kulisszák mögött – ismeretterjesztő film a Sport TV világáról.

A VTV Szeged műsorán hétfőnként 18 óra 30 perctől lehet látni a vizsgafilmeket.

A Telin Televízióban a hét mindennapján lehet találkozni egy-egy hallgatói alkotással.

SZTEinfo

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!