Díjat kapott Tomka Béla „A Social History of Twentieth-Century Europe” könyvéért

Tomka Béla professzor, a Szegedi Tudományegyetem oktatójának munkáját az amerikai Choice: Current Reviews for Academic Libraries szemléző folyóirat beválasztotta 2013 kiemelkedő tudományos könyvei közé, és „Outstanding Academic Title of 2013” díjjal ismerte el.

Az Európa utolsó száz évének társadalomtörténeti áttekintését megcélzó kötet megfelelően mutatja be a társadalmi változások legfontosabb területeit, mint a család, a népesség, a fogyasztás, a szórakozás és munka, a társadalmi egyenlőtlenségek, a sokszínűség és a mobilitás, illetve az oktatás és a vallás. A könyv a széles körű és rendszeres ismeretek közlése mellett hangsúlyt fektet a jövedelemelosztás, a nemi szerepek, az osztályszerkezet és a városfejlesztés problémájára, valamint elemzi a mai Európa széles körű jóléti politikáját is.

Tomka Béla egyetemi tanár a Szegedi Tudományegyetem Legújabbkori Egyetemes Történeti Tanszék oktatója, számos könyv és nagyszámú tanulmány szerzője, aki e kötet elkészítéséhez felhasználta széles körű nemzetközi tudományos és oktatási tapasztalatait is. A könyv borítóján és a könyvvel kapcsolatos anyagokban az Szegedi Tudományegyetem is megjelenik mint a professzor munkahelye.

A Choice: Current Reviews for Academic Libraries folyóirat „Outstanding Academic Title of 2013” díja azért is nagy elismerés, mert az elmúlt évben megjelent, összesen mintegy 110 történeti témájú Routledge-könyv közül kettő nyerte el ezt a címet.

SZTEinfo

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.