Képernyőn a szeptemberi SzemeSZTEr

A nyári szünet után ismét friss adással jelentkezik az SZTEtelevízió BTK TV-stúdiójában készített egyetemi magazinja, a SzemeSZTEr.

Ízelítő a tartalomból: összefoglaló készült az összegyetemi tanévnyitóról (megszólal Pálinkás József MTA-elnök, Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár, Botka László szegedi polgármester és Szabó Gábor rektor is). Megkérdezték a hallgatókat a hallgatói önkormányzatiságról, képes beszámolót láthatnak az ifjú sajtósok, média szakos diákok brüsszeli tanulmányútjáról, és végül, de nem utolsósorban megmutatják, hogyan forgatják azokat a filmeket, melyek elkészítésére egy TÁMOP-pályázat ad lehetőséget az egyetemnek.

A magazin szerkesztője Bencsik Mónika kommunikáció MA-hallgató, műsorvezető: Cserei Bettina és Földesi Erzsébet kommunikáció BA-hallgatók.

SZTEinfo

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.