borito

Hallgatóink fotóiból nyílt kiállítás karunkon

A Vizuális Kultúra és Irodalomelmélet Tanszék fotóelmélet szemináriuma hallgatóinak fotóiból nyílt kiállítás a BTK-n. A tárlat 2022. december 9-től 2023. április 1-ig tekinthető meg, munkanapokon 7 és 21 óra között, a földszinti folyosógalérián.

A szeminárium célja, hogy kreatív fényképezési gyakorlatokon keresztül megismertesse a hallgatókkal az alapvető fotográfiai fogalmakat, formanyelvi elemeket, fényképi kifejezési eszközöket. Kiemelten fontos volt a fotózás aktusán keresztüli megismerési folyamat, majd annak közös órai értékelése. Ezen alkotói folyamat során készült munkák válogatását most nyilvánosan tekinthetik meg az érdeklődők.

A kiállítás kurátorai: Kolozsi Bea fotográfus és a Művészettörténet BA hallgatói

Alkotók:

• Bereczka Klaudia
  • Csoknya Gergő
  • Geszti Ágota
  • Gujka Bence
  • Klima Döníz
  • Kozma Gergő
  • Madarász Kinga
  • Manzardo Leona
  • Mátó Emese
  • Nagy Dorottya Krisztina
  • Otlokánné Ormódi Lora
  • Szabó Bálint

Borítókép: Klima Döniz

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!