Együttműködési megállapodás a BP és az SZTE BTK között

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara együttműködési megállapodást kötött a BP Business Service Centre Kft-vel. Az együttműködés keretében lehetőség nyílik a Kar hallgatói számára, hogy részt vegyenek a British Petrol gyakornoki programjában, képzéseiben és egyéb foglalkozásain, míg a BTK tájékoztatja a hallgatóit a BP által nyújtott karrier lehetőségekről, illetve helyszínt biztosít az ilyen jellegű tájékoztatók számára. A megállapodás kiváló lehetőséget jelent a Karon tanuló hallgatóknak, hiszen még a képzési idő alatt tapasztalatot és gyakorlatot szerezhetnek egy nemzetközi multinacionális nagyvállalatnál, és így megalapozhatják jövőbeli sikeres pályafutásukat.

borito

MTA doktora címet szerzett a BTK három oktatója: prof. dr. Hansági Ágnes, prof. dr. Bibok Károly és prof. dr. Hárs Endre. A hosszú és szigorú pályázási folyamat eredményeként idén 80 kutató vehette át a tanúsító oklevelet. Az új MTA doktorokat június 28-án köszöntötték az MTA Székház Dísztermében.