doktoravatás

Doktoravatás az SZTE-n

Gratulálunk az új doktorainknak és a habilitált kollégáinknak! További eredményes munkát, örömteli kutatást és tanítást kívánunk nekik!

Az SZTE Avató Tanácsa 2019. január 18-án 17 habilitált és 110 PhD-fokozatot szerző tudóst fogadott doktorrá, melyből 2-en habilitáltak és 28-an doktoráltak a bölcsészettudományokból.

Az SZTE Bölcsészkaron habilitációs fokozatot szerzett:

dr. habil Bibok Károly, dr. habil. Türke András István.

Az SZTE Bölcsészkaron PhD-fokozatot szerzett:

dr. Aradi Csenge Eszter, dr. Bencsik Orsolya, Bene Zoltánné dr. Pusztai Virág, dr. Bodó Katalin Erzsébet, dr. Erdélyiné Dancs Katinka, dr. Falusi Norbert, dr. Fejős Sándor, dr. Fűz Nóra, dr. Horváth Henrietta, dr. Kambeyo Linus, dr.Karácsonyi Judit Krisztina, dr. Kiss Renáta Mária, dr. Kovács Anett, dr. Lipták-Pikó Judit, dr. Nagy László, dr. Nemes Krisztina, dr. Palatinus Zsolt, dr. Pásztor-Kovács Anita, dr. Pető Bálint, dr. Simon Tünde, dr. Szabadi Magdolna Anna, dr. Szabó Ádám, dr. Szabó Martina Katalin, dr. Takács Melinda, dr. Tongori Ágota, dr. Túróczi Tamás, dr. Yunjun Kong, dr. Zentai Gabriella.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.