A világ 200 legjobb egyeteme között az SZTE

A Times Higher Education a felsőoktatási intézményeket társadalmi és gazdasági hatásuk alapján összemérő listája 76 ország több mint 450 egyetemét rangsorolja. Közöttük két magyar egyetem is szerepel. Mind a Szegedi Tudományegyetem, mind a Semmelweis Egyetem a 101-200. helyen végzett.

A most először elkészített, az ENSZ ún. fenntartható fejlődési céljait alapul vevő rangsor szerint az SZTE a következő három területen teljesít kiemelkedően: egészség és jólét; fenntartható városok és közösségek; ipar, innováció és infrastruktúra.

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.