Bölcsész Egyetemi Tavasz

tavasz

Az SZTE Kulturális Iroda 14. Egyetemi Tavasza 2018. április 11-én kezdődik, és május 18-áig tart, melyen a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara is számos programmal vesz részt. Például az idén első alkalommal, de hagyományteremtő szándékkal megrendezésre kerülő, három napos Bölcsészfesztivál és az AudMax esték nagy sikerű ismeretterjesztő előadásai várják nemcsak az egyetem, hanem Szeged város és környékének polgárait. A Bölcsészkar főépülete pedig a Szegedi Egyetemi Színház mellett idén a Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál programjainak is helyszínéül szolgál majd. A különböző tanszéki előadássorozatok, beszélgetések mellett a kar oktatói, doktoranduszai és hallgatói számos egyéb rendezvény szervezői és fellépői lesznek.

Bővebb információ: Egyetemi Tavasz 2018 (PDF)

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.