Turkui Egyetem oktatója az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban végzi kutatását

Hanneleena Hieta, a Turkui Egyetem oktatója a Kone Alapítványtól elnyert „Nomads and Peasants–the Driving Force and Attractiveness of Hungarian National Historical Imagery in the 2010’s” című posztdoktori ösztöndíj keretében 2017. szeptemberétől két éven keresztül végez kutatásokat az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban.

Szeptember 3-án Mód Lászlóval, a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék munkatársával a Szobori búcsút dokumentálták.

DSC_0118 DSC_0125 DSC_0114

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.