Prof. J. Nagy Lászlót, az SZTE BTK történész professor emeritusát Ibn Khaldun-díjjal tüntették ki

Gratulálunk Prof. J.Nagy László professor Úrnak!

Ibn Khaldún (1332. május 27. Tunisz – 1406. március 17. Kairó) elismerten az egyik legnagyobb arab történész. Tunéziában a róla elnevezett díj az egyik legrangosabb díj, amelyet évente adnak át. Prof J. Nagy László az SZTE BTK professor emeritusa 2017. november 10-én vette át e díjat a Mediterráneum történelmének tanulmányozása és kutatása területén elért nemzetközi téren is kiemelkedő eredményeinek elismeréseképp.

Invitation_PRIX_IBN_KHALDUN_2017-001-001

További információk: http://www.webdo.tn/2017/11/09/six-laureats-prix-ibn-khaldoun-2017/

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!