Könyvajánló - Szász Géza: Ki fog itt segíteni?

A Felvilágosodás – Lumières – Enlightenment – Aufklärung sorozat 5. kötete, Szász Géza elemzésével (JatePress Kiadó)

20246467_1713429692287264_3913532116855075509_n

Szász Géza, A Francia Tanszék oktatója olvasmányos elemzést írt arról, miként látták a reformkori Magyarországot korabeli francia nyelvű útleírások szerzői.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.