Karunk néhai oktatójáról: Bálint Sándor

Bálint Sándort ábrázoló vitrázst szenteltek fel a vajdasági alsó kelebiai katolikus templomban.

20031966_1537612976283817_3990073083025929300_n

Karunk egykori oktatóját, Bálint Sándort, a Dél-Alföld népéletének kutatóját – mint korunk példaképeinek egyikét – ábrázoló vitrázst szenteltek fel 2017. július 16-án a vajdasági alsó kelebiai római katolikus templomban.

Az üvegablak az algyői önkormányzat és a településen működő Gyevi Art Kulturális Egyesület ajándéka. „A szolgáló szeretet embere volt. Igazi pedagógus. Segítőkész.” – olvasható Bálint Sándor életútjának rövid összefoglalásában.

A teljes cikk itt olvasható: http://pannonrtv.com/web2/?p=339798#more-339798

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.