FernyvesiI430k

Elhunyt Fenyvesi István, az SZTE BTK Szláv Intézetének volt oktatója

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Szláv Intézete fájdalommal tudatja, hogy Fenyvesi István nyugalmazott egyetemi docens, korábbi főiskolai tanszékvezető, a berlini Deribas Társaság alelnöke, a Magyar Ruszisztikai Intézet életműdíjával kitüntetett kutató életének 86. esztendejében elhunyt. Búcsúztatására 2016. március 1-én 11 órai kezdettel kerül sor az újszegedi temetőben.

SZTE BTK Szláv Intézete

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.