Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott Dr. Szabados György

Dr. Szabados György, az SZTE BTK Történeti Intézetének oktatója, az MTA–HIM–SZTE–MOL Magyar Medievisztikai Kutatócsoport tudományos főmunkatársa is Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült 2016. augusztus 20-án.

Dr. Szabados György kutatási területe a IX–XIII. századi magyar történelem, különös tekintettel Imre király (1196–1204) korára, valamint a XI–XVIII. századi magyar historiográfia fejlődése, a kor irodalmi és történeti műveltségének kölcsönhatása.

Szabados György részletes szakmai önéletrajza a következő oldalon olvasható: http://medievalia.hu/dr-szabados-gyorgy-phd-2/dr-szabados-gyorgy-phd-tudomanyos-munkassaga/

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!