Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott Dr. Szabados György

Dr. Szabados György, az SZTE BTK Történeti Intézetének oktatója, az MTA–HIM–SZTE–MOL Magyar Medievisztikai Kutatócsoport tudományos főmunkatársa is Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült 2016. augusztus 20-án.

Dr. Szabados György kutatási területe a IX–XIII. századi magyar történelem, különös tekintettel Imre király (1196–1204) korára, valamint a XI–XVIII. századi magyar historiográfia fejlődése, a kor irodalmi és történeti műveltségének kölcsönhatása.

Szabados György részletes szakmai önéletrajza a következő oldalon olvasható: http://medievalia.hu/dr-szabados-gyorgy-phd-2/dr-szabados-gyorgy-phd-tudomanyos-munkassaga/

Szántai Levente, a BTK Pszichológiai Intézetének végzett hallgatója és Rudisch Ferenc Martin, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék volt diákja Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesültek, kiváló tanulmányi munkájuknak és az OTDK-n elért sikereiknek köszönhetően. Az aranyérmet 2021. november 24-én ünnepélyes keretek között vehették át.