Dr. Duró Lajos

Elhunyt Dr. Duró Lajos, nyugalmazott egyetemi docens

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy Dr. Duró Lajos nyugalmazott egyetemi docens, a Pszichológia Tanszék alapítója, 20 éven át vezetője, életének 87. évében 2015. július 23-án elhunyt.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara

mély fájdalommal tudatja, hogy

Dr. Duró Lajos

nyugalmazott egyetemi docens, a Pszichológia Tanszék alapítója, 20 éven át vezetője, életének 87. évében 2015. július 23-án elhunyt. Dr. Duró Lajosban a Bölcsészettudományi Kar haláláig elkötelezett, megbecsült munkatársát veszítette el.

Hamvasztás utáni búcsúztatása 2015. augusztus 7-én 13 órakor lesz a Szeged – Alsóvárosi temető kápolnájában.

Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Requiescat in pace.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.