A Bölcsészettudományi Kar pályázatot hirdet kiegészítő mobilitási támogatás elnyerésére

Kik pályázhatnak? Akik a 2014/2015-ös tanév első félévére ERASMUS, illetve egyéb részfinanszírozású külföldi ösztöndíjra, részképzésre, szakmai gyakorlatra elfogadott pályázattal rendelkeznek.

A támogatás mértéke: max. 30 000 Ft egyszeri támogatás.

A pályázás módja: Az előzetesen külföldi ösztöndíjat elnyert hallgatók pályázatot nyújtanak be a Modulón keresztül (Beadás -> BTK TO -> Nemzetközi Mobilitási Alap ösztöndíj pályázat), melynek kötelező elemei:

- igazolás az ösztöndíj elnyeréséről

- mobilitási űrlap (ösztöndíj időtartama, célország, ösztöndíj havi összege)

A pályázat elbírálásának szempontjai:

- tanulmányi átlag (korrigált kreditindex): 100 pont

- a kiutazás időtartama: 50 pont

- az elnyert ösztöndíj havi összege: 50 pont (fordítottan arányos a megítélt pontszámmal)

Előnyben részesítési szempontok (csatolt igazolás megléte esetén): 20 pont

- OTDK-helyezés

- tudományos publikáció

- nemzetközi együttműködésben végzett képzés

A pályázat benyújtásának határideje: 2014. október 10. éjfél.

Technikai segítséget lehet kérni a Modulo felületén lévő Kérdések menüpontban lévő üzenetküldés opció használatával.

A Nemzetközi hallgatói mobilitási szabályzat megtekinthető itt: http://www.arts.u-szeged.hu/karunkrol/szabalyzatok

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.