Újabb támogatás tehetséggondozásra

„Tehetségek a tudomány horizontján” címmel megjelent a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara tehetséges hallgatóinak tudományos dolgozataiból készült válogatás. A kötet huszonhét tanulmánya a modern filológia, nyelvészet, magyar és világirodalom, néprajz, médiatudomány, kulturális örökség és ókortörténet tudományterületek kérdéseit vizsgálja. A megjelenést az NTP-TDK-13 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében nyújtott támogatás tette lehetővé.

Támogatóink:

logo1logo2logo3logo4

(Megjelent a Kari Kurír 296. számában.)

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.