Choreomundus hallgatók a Karon

Örömmel számolunk be arról, hogy megérkeztek Karunkra azok a külföldi hallgatók, akik az EU által támogatott Choreomundus elnevezésű Erasmus Mundus mesterképzési program keretében 2013-14. tanév első félévében folytatnak tanulmányokat a Néprajz és Kulturális Antropológia Tanszéken.

A Choreomudus MA program különlegességét egyrészt az adja, hogy ez az első olyan Erasmus Mundus MA program Magyarországon, amely közös diplomával zárul négy európai egyetem közreműködésével, másrészt az, hogy a jelentkezők közül öt kontinens országából, Kolumbiától, Malawin és Szerbián át Tajvanig és a Fülöp-szigetekig 17 hallgatót válogattak a programba.

További információk találhatók a képzési program hivatalos honlapján: http://www.ntnu.edu/studies/choreomundus

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.