Kari Tudományos Nap

A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében, november 6-án 14 órai kezdettel kerül sor a Kar négy egyetemi tanárának a bemutatkozó előadására a Kari Konferenciateremben.

mtu

Az előadások 30 percesek, melyek után lehetőség lesz kérdésekre, hozzászólásokra.

Albert Sándor

(Francia Tanszék)

Hogyan fordítsuk a fordíthatatlant? (A fordítás paradoxonjai)

Pászka Imre

(Szociológia Tanszék)

Antropogén-természeti tényezők együtthatása

Szőke Katalin

(Szláv Intézet)

A művészetek szintézisének elve a XX. századelő orosz kultúrájában

Zimonyi István

(Történeti Intézet)

A magyarság korai történetének sarokpontjai. Elméletek az újabb irodalom tükrében

Dékán úr a rendezvény idejére oktatási szünetet rendelt el annak érdekében, hogy a Kar oktatói és hallgatói részt vehessenek az előadásokon.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A kar vezetése

Szántai Levente, a BTK Pszichológiai Intézetének végzett hallgatója és Rudisch Ferenc Martin, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék volt diákja Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesültek, kiváló tanulmányi munkájuknak és az OTDK-n elért sikereiknek köszönhetően. Az aranyérmet 2021. november 24-én ünnepélyes keretek között vehették át.