Felhívás francia támogatott nyelvtanulásra

A Francia Nagykövetség támogatja azoknak a hallgatóknak, egyetemi oktatóknak a nyelvi képzését, akik az Alliance Française-ben tanulnak franciául. A támogatás mértéke 50 %, ami minimum 4 fős csoportok esetén 500 Ft/h/hallgató illetve oktató.

A tanfolyamaink 30, illetve 60 órásak. Minden szinten várjuk a jelentkezőket. Mivel kizárólag SZTE-hallgatók kaphatják meg a támogatást, a hallgatói jogviszony/munkaviszony igazolása szükséges.
A jelentkezéseket október 4-ig várjuk, az órákat folyamatosan indítjuk.

Kiegészítő információk:

Jelenleg 2 csoporthoz lehet csatlakozni:

-újrakezdő :hétfő-szerda 18h-20h, Szilár Ildikó oktatóval
-B1 szint (gyenge középfok, kb, májusban nyelvvizsgáznának): kedd-csütörtök 18-20, Tóth Béla és Olivier Lemaire oktatókkal.

A jövő héten szeretnénk beindítani:

- egy teljesen kezdő csoportot
- egy A1/A2-es csoportot (akik már kb 1-1,5 évet tanultak franciául)
- egy erős középfok, gyenge felsőfok szintű csoportot.

Ezekre a csoportokra már van jelentkezőnk, de nem sikerült még időpontot találnunk.

A jelentkező írja meg,hogy:

- Milyen szinten van a nyelvtudása (ehhez szintfelmérő http://www.af.org.hu/Előzetes-jelentkezes-online)
- Milyen intenzitással tud tanulni (heti 1x 2H? 2x2?)
- Milyen időpontok felelnek meg?

Az óra díja minimum 4 fő esetén 500 Ft/h, 3 fő esetén 600 Ft/h, 2 fő esetén 750 Ft/h). Részletfizetés (akár havonta) lehetséges. Ebben az esetben van egy egyszeri adminisztrációs díj, amely 1.000 Ft.

Tankönyvet tudunk biztosítani, ennek ára a csoport szintjétől függően 5.500-5,800 Ft, de ez "letéti díj", vagyis a tanfolyam végén visszaadjuk az összeget, ha a tankönyvet megfelelő állapotban visszakapjuk. Ezt természetesen ne kötelező tőlünk beszerezni!

Tatai Ágnes
oktatásvezető / responsable des cours
Alliance Française
H-6720 Szeged
Dugonics tér 2.
szeged@af.org.hu
www.af.org.hu

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.