Új hiánypótló egészségpszichológiai szakképzés indul a Szegedi Tudományegyetemen, az ÁOK és a BTK szervezésében

Kínálatbővítés a szegedi pszichológus képzésben

A szakképzés célja olyan szakpszichológusok képzése, akik a betegellátás területén jelentkező pszichológiai problémák megoldásában segítenek a hatékonyabb gyógyító munka megvalósításában, az alap- és szakellátásban egyaránt. Támogatást és speciális kezelési programokat kínálnak az akut, krónikus és terminális betegségekben szenvedő páciensek számára, segítik a szakemberek és betegek kommunikációját, a kezelésekkel kapcsolatos hatékonyabb döntéshozatalt és együttműködést. Segítenek a gyógyító szakemberek munkahelyi stressz-kezelésében és a kiégettség megelőzésében. Szakmai ismereteiket alkalmazhatják az elsődleges betegségmegelőzés területén és egészségfejlesztés céljából is.

További információk: http://www.arts.u-szeged.hu/oktatas-btk/kepzesek/alkalmazott

Szántai Levente, a BTK Pszichológiai Intézetének végzett hallgatója és Rudisch Ferenc Martin, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék volt diákja Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesültek, kiváló tanulmányi munkájuknak és az OTDK-n elért sikereiknek köszönhetően. Az aranyérmet 2021. november 24-én ünnepélyes keretek között vehették át.