jun11hir

A BTK tanszékei az MTA kutatói partnerei lettek

Kutatási és oktatási keretmegállapodás született a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Központja között.

A megállapodás előzménye a bölcsészkar Magyar és Egyetemes Középkori Történeti, Altajisztika és Régészeti Tanszékeivel létesített korábbi tudományos együttműködés, melynek keretében könyvkiadás és medievisztikai kutatócsoport jött létre. A szakmai-tudományos együttműködés a jövőben ki fog terjedni közös könyvsorozat kiadására, tervásatások szervezésére, konferenciák megrendezésére.

borito

MTA doktora címet szerzett a BTK három oktatója: prof. dr. Hansági Ágnes, prof. dr. Bibok Károly és prof. dr. Hárs Endre. A hosszú és szigorú pályázási folyamat eredményeként idén 80 kutató vehette át a tanúsító oklevelet. Az új MTA doktorokat június 28-án köszöntötték az MTA Székház Dísztermében.