Tűzriadó a Bölcsészkaron

Megyei ellenőrző gyakorlatot tartott a tűzoltóság a Szegedi Tudományegyetem Egyetem utcai épületében. A pincében kellett helytállniuk a tűzoltóknak.

A tűzoltók nem tudtak arról, hogy ez egy gyakorlat, úgy dübörögtek végig a városon, mintha éles helyzethez vonultak volna. A gyakorlat szerint a bölcsészkari épület pincéjében szabálytalan karbantartási munkálatok miatt tűz ütött ki. A bajt tetézte, hogy sérültek és veszélyes anyagok – metilalkohol és formaldehid – is vannak a pincében. Sőt az épület szerkezete is megsérült a tűzben, így műszaki mentésre is fel kellett készülniük a tűzoltóknak.

Délmagyarország

borito

MTA doktora címet szerzett a BTK három oktatója: prof. dr. Hansági Ágnes, prof. dr. Bibok Károly és prof. dr. Hárs Endre. A hosszú és szigorú pályázási folyamat eredményeként idén 80 kutató vehette át a tanúsító oklevelet. Az új MTA doktorokat június 28-án köszöntötték az MTA Székház Dísztermében.