GYZ_Design
forrás: delmagyar.hu

Szeptembertől Design- és művészetmenedzsment mesterképzés indul a Tanszéken!Jelentkezz most!

2021. április 15-ig lehet jelentkezni az ez év szeptemberétől induló Design- és művészetmenedzsment mesterképzésünkre!

További információ:

A SZTE Filozófia Tanszéke és Gazdaságtudományi Kara 2021 szeptemberétől Design- és művészetmenedzsment MA szakot indít. A képzés célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a design- és művészetmenedzsment elméletét és gyakorlatát. A végzett hallgatók jól tájékozódnak a hazai és nemzetközi művészeti szcénában, rendelkeznek gazdasági ismeretekkel, amellyel a művészeti szféra, illetve a kreatív iparágak különböző területein elláthatják a kulturális intézmények menedzsmenttel kapcsolatos feladatait: menedzsment stratégiák építését, koordinálását, vagy alkotóművészek képviseletét. A képzésben kiemelt szerepet kap a szakmai gyakorlat, amelyet partnerintézményeinkkel együttműködésben szervezünk. A hallgatóink olyan gyakorlóhelyek közül választhatnak, mint a szegedi Móra Ferenc Múzeum, a pécsi Janus Pannonius Múzeum, a kecskeméti Katona József Múzeum, a REÖK–Regionális Összművészeti Központ, a debreceni MODEM–Modern és Kortárs Művészeti Központ, a Budapest Galéria, a Szegedi Szabadtéri Játékok, a Szó-Tér, és a MASZK Egyesület. A kutatás iránt elkötelezett hallgatóink a szak elvégzése után az SZTE Filozófia Doktori Iskola Művészetfilozófia vagy Kultúrfilozófia és kultúraelmélet alprogramján doktori tanulmányokat folytathatnak.