Hagyományteremtő szándékkal az ELTE Bölcsészettudományi Kara ÖTÁGÚ SÍP címmel esszéíró versenyt rendez a magyarországi és a Kárpát-medencei felsőoktatási intézmények hallgatóinak. A rendezvény célja: a magyarországi és a határon túli magyar irodalom jeles költőinek megismertetése és műveiknek írásban való elemzése. Az esszék beadási határideje: 2025. április 30.
Megnyílt a jelentkezési lehetőség a haifai Technion – Israel Institute of Technology egyetem nyári tudományos és műszaki kutatói programjára. A program azon kiváló felsőoktatásban résztvevő hallgatóknak szól, akik tapasztalatra kívánnak szert tenni a Technion egyik vezető laboratóriumában vagy kutatócsoportjában megvalósuló kutatási projektben. A résztvevő hallgatók ösztöndíjat kapnak, amely fedezi az egyetemi lakhatás költségeit a program időtartama alatt, a laboratóriumi kutatómunkát, a biztosítást, valamint a szociális és városnézési tevékenységeket. A program 2025. július 1. és július 31. között kerül megrendezésre, a jelentkezési határidő pedig 2025. március 31.
A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája egyetemi zenei versenyt, verspályázatot, fotópályázatot, vers- és prózamondó versenyt és blogpályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára. Jelentkezési és leadási határidő: 2025. március 17.
A Holtzer-Horváth-Lindberg Alapítvány
pályázatot hirdet a 2024/2025-ös tanév tavaszi félévére egyetemista diákok részére. Céljuk a
19˗20. század fordulóján működő egykori Holtzer Alapítvány azon hagyományának a
felelevenítése, hogy egy kiváló diákot támogassanak. Jelen alapítvány újraindította ezt a
tradíciót és egy emberi és kisebbségi témákkal vagy jogokkal foglalkozó hallgatót díjazni
kíván, melyhez évente pályázatot ír ki. A pályázat benyújtásának határideje: 2025. május 5.
Idén 18. alkalommal kerül megrendezésre a Tudatosság a kommunikációban konferencia, mely a
kommunikációs kompetenciák fejlesztésére és az oktatás átalakuló módszertani lehetőségeire
helyezi a hangsúlyt. Középpontjában a személyközi és csoportkommunikáció új szervezési formái,
valamint a digitális eszközök oktatásban betöltött szerepe áll. A konferencia szervezőbizottsága PhD- és mesterszakos hallgatók jelentkezését is várja. Ennek
támogatására a Kommunikációs Nevelésért Egyesület vezetősége két kategóriában előadói díj
elnyerésére is lehetőséget kínál. Early Bird jelentkezési határidő: 2025. március 14. Normál jelentkezési határidő: 2025. április 14.
Az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem, a MAZSIHISZ és a Goldziher Intézet pályázatot hirdet egyetemi és főiskolai hallgatók számára. A pályázat célja olyan hallgatók tudományos munkájának elismerése és további kutatásainak bátorítása, akik zsidó történelemmel, kultúrával szeretnének foglalkozni. Jelentkezési határidő: 2025. március 17. (hétfő)
A Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány tehetségeket támogató
programja első lépéseként várja olyan, Kárpát-medencei, kiemelkedő tehetségű,
14 és 30 év közötti, nappali tagozatos képzésben résztvevő fiatalok jelentkezését, akik a startup világában képzelik el a jövőjüket.
Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködési projektpályázatok támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra. Az ösztöndíjas program keretében, kutatói, egyetemi oktatói, PhD-hallgatói ausztriai ösztöndíjak pályázhatók meg német nyelven. Az projektpályázatok keretében történő együttműködés során közös tudományos kutatási és felsőoktatási folyamatok lebonyolításának támogatására nyújtható be pályázat német nyelven. A pályázatok benyújtási határideje változó, részletek a csatolt dokumentumban.
Az Ujvári János diplomadíj-pályázat célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdon-védelmi
szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma
szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági
lehetőségeit. A pályázati szándék regisztrálásának határideje: 2024. december 2. A diplomadíj-pályázat elkészítésének határideje: 2025. március 21.
A programban történő részvételhez a pályázat iránt érdeklődő magyar egyetemi hallgatónak,
illetve 40 év alatti kutatónak közvetlenül kell egy japán partnert megkeresnie és jeleznie, hogy
szeretne együttműködni, tapasztalatot szerezni, illetve cserélni a Sakura Science Exchange
Program keretében. A kutatási, együttműködési programot a japán fogadó féllel történő
egyeztetést követően a fogadó intézmény adja be pályázat formájában a Japán Tudományos és
Technológiai Ügynökségnek.
Az A*STAR Graduate Academy a kutatás humán erőforrásainak kérdéseivel foglalkozik,
tudományos ösztöndíjakat ítél oda, munkaerő-képzési és fejlesztési programokat és
kezdeményezéseket dolgoz ki.
Az elmúlt években számos magyar hallgató végezte PhD tanulmányait Szingapúrban, és az
évek alatt Szingapúr legjobb egyetemein dolgoztak és kutattak, nagy részük utána állásajánlatot
is kapott. A magyar hallgatókról igen jó véleménnyel vannak a helyi felsőoktatási intézmények,
hiszen az ösztöndíjat elnyert kutatók mind kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a területükön. Az A*STAR most újabb ösztöndíj-lehetőségeket kínál.
A szaúdi állam minden évben 27 ösztöndíjat biztosít magyar hallgatók részére. Nézz utána a lehetőségeknek!
Az Iskolakultúra megalakulása, 1991 óta gondot fordít a tehetséggondozásra. Ennek egyik formája, hogy publikációs lehetőséget biztosít felsőoktatási és PhD-hallgatók számára...