A PROFFORMANCE konzorcium második alkalommal hirdeti meg az "International Higher Education Teacher Award" díját, melyre minden magyar felsőoktatási intézményből várják a jelentkezéseket. A meghosszabbított pályázási határidő: 2024. december 17. 23:59.
Az UNESCO Tanszék / UNITWIN hálózatok programját 1992-ben indította az UNESCO, a szervezet Közgyűlése 26. ülésszaka döntései alapján (1991.). A program jelenleg 120 tagállam több mint 1000 résztvevőjével működik, célja elősegíteni a nemzetközi, egyetemek közötti együttműködést és hálózatépítést az ismeretek megosztása és az együttműködés révén. UNESCO Tanszék címre államilag elismert felsőoktatási intézmény pályázhat. A pályázati szándék jelzésének határideje: 2024. december 19. 12:00 óra
A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája drámapályázatot hirdet Klebelsberg Kuno születésének 150. évfordulója alkalmából az SZTE polgárai (oktatók, dolgozók, hallgatók) részére. A pályázat beküldésének határideje: 2025. február 28.
Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködési projektpályázatok támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra. Az ösztöndíjas program keretében, kutatói, egyetemi oktatói, PhD-hallgatói ausztriai ösztöndíjak pályázhatók meg német nyelven. Az projektpályázatok keretében történő együttműködés során közös tudományos kutatási és felsőoktatási folyamatok lebonyolításának támogatására nyújtható be pályázat német nyelven. A pályázatok benyújtási határideje változó, részletek a csatolt dokumentumban.
A Kormányzati Önerő Alap a modellváltó felsőoktatási intézmények számára biztosít támogatást ahhoz, hogy az Európai Tanács (EU) 2022/2506 végrehajtási határozata kapcsán kialakult helyzetben is részt vegyenek a nyertes Horizont Európa, Erasmus+, COST és egyéb közvetlen és közvetett irányítású uniós oktatási, tudományos, kutatás-fejlesztési és innovációs célú programok nemzetközi együttműködéseiben és ellássák a konzorciumban rájuk jutó kutatás-fejlesztési feladatokat.
A programban történő részvételhez a pályázat iránt érdeklődő magyar egyetemi hallgatónak,
illetve 40 év alatti kutatónak közvetlenül kell egy japán partnert megkeresnie és jeleznie, hogy
szeretne együttműködni, tapasztalatot szerezni, illetve cserélni a Sakura Science Exchange
Program keretében. A kutatási, együttműködési programot a japán fogadó féllel történő
egyeztetést követően a fogadó intézmény adja be pályázat formájában a Japán Tudományos és
Technológiai Ügynökségnek.
A Petőfi Irodalmi Múzeum által fenntartott Digitális Irodalmi Akadémia (DIA) december 11-i közgyűlésén tiszteletbeli tagjává választotta Fried István irodalomtörténészt, az SZTE professor emeritusát.